Portal 4apis jest w okresie testowym. Jeśli znalazłeś błąd lub masz propozycję - napisz do nas e-mail. Bardzo cenimy wszelkie uwagi.

Jeden rysuje, drugi tańczy, trzeci gotuje, czwarty fotografuje. Pomysłów na zajmujące hobby są dziesiątki. Niektóre, jak samodzielne wyrabianie świec z węzy pszczelej, wbrew wszelkim pozorom wcale nie wymagają wielkich talentów manualnych. Co więcej, takie zajęcie znakomicie odstresowuje po ciężkim dniu, a przedsiębiorczym pozwala przekuć pasję w pieniądze. Życie człowieka, który nie ma żadnych zainteresowań i pasji musi być szalenie nudne i trudne. Hobby to sposób na rozrywkę i naukę nowych umiejętności. Nierzadko stanowi odskocznię, pozwalającą odpocząć po pracy czy szkole. Często sprawia, że po latach stajemy się w jakiejś dziedzinie uznanym ekspertem, którego telewizja śniadaniowa nie raz zaprosi na swoją kanapę. Wiele osób nie ma jednak swojego hobby. Powody? Nie mają na nie czasu, siły albo pomysłu. To oczywiste, że ktoś, kto całe dnie spędza na zajmowaniu się domem i odciąganiu niesfornych kilkulatków od rychłej katastrofy, pod wieczór ma w sobie tyle energii co wyczerpana bateryjka i żadna siła nie zmusi go do wytężonego działania. To zrozumiałe, że ktoś, kto prowadzi własny biznes i całe dnie przesiaduje przy komputerze, raczej nie ma ochoty siedzieć przy nim dalej, by w ramach ewentualnego hobby pisać poczytne kryminały – raczej będzie szukał rozrywki, która pozwoli mu na ruch, np. tańca, sportu. Zasada jest prosta: hobby ma być przyjemnością i sposobem na odreagowanie. Idealnie, gdy jego uprawianie nie pochłania ćwierci domowego budżetu. Byłoby także dobrze, aby nie wiązało się z zawalaniem mieszkania toną rozmaitych sprzętów. No i nie byłoby głupio, jeśliby pozwalało zarobić. W ten scenariusz perfekcyjnie wpisuje się ręczne wyrabianie świec. Ręczny wyrób świec woskowych – pachnące hobby Ręczny wyrób świec to hobby wyjątkowo aromatyczne, a – jak wiadomo –...

 5       5
Autor: BeeInspired


Gość  |  rok temu  |  Odpowiedz  |  Zgłoś
Jak dopasować knot i jego grubość do świec z węzy ?
0   0Gość  |  rok temu  |  Odpowiedz  |  Zgłoś
ile świeczek średniej wielkości wychodzi z kilograma wosku?
0   0
Leczenie kwasem mrówkowym rodzin ze starymi i młodymi matkami późnym latem/jesienią z użyciem parownika Liebiga. Film przetłumaczony przez 4apis.pl za zgodą autora. 

 2       2
Autor: liebig


Nie jeszcze żadnego komentarza. Twoja opinia może być pierwsza!

Witam szystkich. No to zaczynamy

 1       1
Autor: piotrek0782


Nie jeszcze żadnego komentarza. Twoja opinia może być pierwsza!

Miód pszczeli jest znany człowiekowi od tysięcy lat jako pokarm, a także jako produkt apiterapeutyczny, wspierający terapię wielu schorzeń. Trzy główne właściwości miodu: działanie przeciwbakteryjne, detoksykujące i regulujące metabolizm sprawiają, że miód rzeczywiście jest skutecznym środkiem w walce z chorobami i osłabieniem organizmu. Miód w schorzeniach układu oddechowego Miód skutecznie zapobiega i leczy choroby układu oddechowego, takie jak przeziębienie, kaszel, chrypa, angina, grypa, astma, gruźlica czy zapalenie oskrzeli i płuc. Działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne wynika z zawartej w miodzie oksydazy glukozy oraz substancji antybiotycznych: lizozymu i fitoncydów. Na schorzenia dróg oddechowych najlepszy jest miód lipowy, który działa antyseptycznie i uspokajająco, ale inne jego gatunki, np. miód spadziowy z drzew iglastych, miód wielokwiatowy albo akacjowy, będą równie dobrym wyborem. Dla wzmocnienia efektu zaleca się pić napoje z miodem: ciepłe mleko z czosnkiem i miodem czy herbaty z kopru włoskiego, szałwii lub tymianku i nostrzyka z dodatkiem miodu. Miód w schorzeniach układu krążenia Miód to najlepszy, w pełni naturalny produkt wspierający pracę mięśnia sercowego. Dzięki zawartości węglowodanów (cukry proste: glukoza i fruktoza), mikroelementów i enzymów, miód tonizuje, odżywia i stymuluje pracę serca i pozostałych naczyń krwionośnych, reguluje ciśnienie tętnicze, poprawia diurezę i zmniejsza dolegliwości bólowe. Miód od lat stosuje się na zaburzenia rytmu serca, zapalenie mięśnia sercowego, niedokrwienie serca (dusznica bolesna) i miażdżycę. Na schorzenia i w profilaktyce układu krwionośnego stosuje się zwykle miód rzepakowy, gryczany i spadziowy z drzew iglastych oraz, rzadziej w Polsce spotykane miody, takie jak miód kasztanowy,...

 0       1
Autor: BeeInspired


Nie jeszcze żadnego komentarza. Twoja opinia może być pierwsza!

Tutaj wpisz treść artykułu. Aby przyciągnąć uwagę czytelników, wykorzystaj style, np. nagłówki lub cytaty, które odnajdziesz w funkcji Format na pasku opcji powyżej. Możesz użyć również innych ciekawych opcji (tworzenie listy wypunkowanej i numerowanej, dodawanie zdjęcia, filmu lub linku.  Gdy skończysz wprowadzać treść: Wybierz kategorię wpisu z rozwijanej listy.  Zaznacz lub odznacz opcję Aktywny (górny prawy róg, przy polu Tytuł; "ptaszek" w polu - wpis widoczny publicznie w Internecie, pole puste - wpis widoczny tylko dla Ciebie po zalogowaniu na konto), Kliknij przycisk "Zapisz".  Przykładowy wygląd treści:  Lorem ipsum dolor sit amet mauris dui nulla, convallis nisl, eu dui odio leo, suscipit sed, nunc. Sed aliquet id, placerat nisl nulla eu augue ac imperdiet quis, dui. Morbi quis consectetuer ut, dignissim dolor non mi quam, ultrices lorem eget sapien. Nam posuere. Quisque at magna. Vestibulum tempus vehicula, enim aliquam ac, pede. Sed eu dui gravida hendrerit metus bibendum risus. Phasellus sit amet dignissim enim molestie egestas, nunc felis, feugiat eget, dui. Integer aliquam ac, ultricies tortor lacus pretium wisi. Sed bibendum. Nulla malesuada Suspendisse dapibus eu, pulvinar massa imperdiet velit adipiscing laoreet, lacus tincidunt nec, pharetra faucibus. Maecenas gravida, erat gravida tellus dui et malesuada eros, rhoncus nunc, mollis lobortis. Maecenas facilisis, wisi adipiscing dictum enim. Phasellus at sapien. Aliquam posuere cubilia Curae, Vivamus vitae erat. Duis non eros. Maecenas orci nec tellus. Cras vitae sapien quis neque lorem, iaculis et, pharetra varius. Cras tortor risus, pellentesque erat ac lacinia arcu quis lorem a odio nec libero. Aliquam ultricies vehicula, enim vel tortor. Vivamus sem quam, lobortis semper. Sed venenatis. Morbi bibendum. Nulla hendrerit eget, bibendum nulla erat sem volutpat a, iaculis mi. Curabitur placerat, nulla pulvinar nulla...Nie jeszcze żadnego komentarza. Twoja opinia może być pierwsza!

Witam To zdjęcie jednej z moich pasiek - tak gdzieś lipiec 2015

 0       0
Autor: jgrzeszczuk


Nie jeszcze żadnego komentarza. Twoja opinia może być pierwsza!

Jak zakładać nadstawki, pokazuje dr Gerhard Liebig. Wideo nakręcone 4 kwietnia w pasiece w Ruhrtal w Nadrenii. Film przetłumaczony przez 4apis.pl za zgodą autora. 

 0       0
Autor: liebig


Nie jeszcze żadnego komentarza. Twoja opinia może być pierwsza!

Pszczelarze prowadzący gospodarstwo pasieczne powyżej 80 rodzin muszą pamiętać o złożeniu odpowiednich deklaracji do urzędu skarbowego i powiatowego lekarza weterynarii. Powiększenie pasieki to radość dla każdego pszczelarza i szansa na większy zarobek ze sprzedaży miodu. Należy przy tym pamiętać o dopełnieniu istotnych formalności: w terminie 30 dni przed planowanym powiększeniem pasieki należy złożyć wniosek (powiadomienie) do powiatowego lekarza weterynarii, informujący o liczbie rodzin; w terminie 7 dni od daty, gdy pasieka przekroczy 80 pni należy złożyć deklarację NIP-7, czyli zgłoszenie identyfikacyjne albo aktualizacyjne osoby fizycznej będącej podatnikiem lub płatnikiem składek, do właściwego miejscowo urzędu skarbowego. Zasadniczo przepisów ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.) nie stosuje się do przychodów z działalności rolniczej, polegającej na wytwarzaniu i sprzedaży produktów roślinnych lub zwierzęcych w stanie nieprzetworzonym z własnych upraw albo hodowli. Wyjątek dotyczy jednak działów specjalnych produkcji rolnej. Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 1 w/w ustawy do działów specjalnych rolnictwa zaliczają się m.in. gospodarstwa pszczelarskie liczące powyżej 80 rodzin. Od 1.01.2016 r. obowiązuje także znowelizowana ustawa z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 699), zgodnie z którą: deklarację PIT-6 składają do 20 stycznia roku podatkowego (nowe przepisy zmieniły termin złożenia deklaracji do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej z 30 listopada roku poprzedzającego rok podatkowy na 20 stycznia roku podatkowego) – wszyscy podatnicy, którzy ustalają dochód z działów specjalnych...

 0       0
Autor: BeeInspired


Gość  |  4 lata temu  |  Odpowiedz  |  Zgłoś
CZy na 30 dni przed każdorazowym planowanym powiększeniem pasieki trzeba zgłosić to PLW? Czy tylko chodzi o przekroczenie liczby 80 rodzin? Wiadomo, że liczba rodzin w pasiece ciągle się zmienia. Odkłady, łączenioe rodzin itp.
31   11
Ostatnio zarejestrowani
halaskonrad
Dołaczył: 09.04.2021
Tazooo123
Dołaczył: 21.11.2020
piejan
Dołaczył: 09.08.2020
gienekrombelgmailcom
Dołaczył: 12.06.2020
Wojciech1971
Dołaczył: 26.05.2020
Rafi12336
Dołaczył: 25.05.2020
OPW
Dołaczył: 24.04.2020
Kieniu
Dołaczył: 31.03.2020